Novinky

Stanovisko ke stávající situaci - koronavirus

13.3.2020

Stanovisko ke stávající situaci - koronavirus

Stanovisko

Vážení ředitelé, učitelé, rodiče, milí žáci a studenti, klienti a hosté našich programů či dalších služeb, v mnoha případech i milí přátelé,

bedlivě sledujeme situaci kolem koronaviru.

Včerejším dnem, tedy 12. 3. 2020 Vláda ČR společně s krizovým štábem vyhlásila nouzový stav pro všechny obyvatele naší země. Důvodem tohoto kroku je snaha o zastavení šíření koronaviru, stabilizaci stávající situace a ochrana zdraví všech občanů České republiky.

I my se chceme k této situaci, k Vám, Vašim i našim rodinám postavit naprosto zodpovědně. Jedná se o mimořádnou situaci, kterou opravdu nemůžeme podceňovat.

Z tohoto důvodu přerušujeme zasílání smluv a zálohových faktur na všechny objednané jarní a prázdninové akce / kurzy / ŠVP / školní výlety / tábory apod. organizované COP – CENTREM OUTDOOROVÝCH PROGRAMŮ a OUTDOOROVOU ŠKOLOU, popř. realizované v RS Meziříčko. Do 30. 3. 2020 přerušujeme také vyjednávání o realizacích a případných změnách či zrušení všech našich společných akcí.

Důvod je jasný – nechceme Vám v této nelehké době v žádném případě přidělávat další starosti s rozhodováním, zda našich služeb budete moci nebo chtít využít nebo nikoliv. Chápeme, že všichni nejprve potřebujeme stabilizovat stávající situaci, počkat si na dobré zprávy ohledně klesajícího trendu nakažených a s tím souvisejícího zrušení nouzového stavu, a teprve poté bude prostor na další jednání.

Od poloviny dubna jsme připraveni na realizaci všech objednaných programů a akcí ve všech střediscích (RS Meziříčko, DRAK Křižanov, RS Nesměř, Slověnický mlýn a Base Camp Bovec, pokud nám tomu nebude bránit vládou nastavený nouzový stav. Pevně věříme, že nikoliv …

My Vám v našich střediscích budeme k dispozici se všemi opatřeními (průběžná dezinfekce ubytovacích prostor, klik, umývadel, WC a veškerých materiálních pomůcek, které pro programy využíváme).

Věřím, že se to mnoha lidem může zdát uměle vytvořená celosvětová davová psychóza, ale na druhé straně, kdo z nás ví přesně, jaký by to mělo dopad, kdyby se taková opatření neudělala?

Když se na celou situaci podíváme rozumně a s nadhledem, uvědomujeme si, že …

  • 1. … nikdo z nás neví, jak by se situace vyvíjela, kdyby se neudělala opatření, které jsou adekvátní zkušenostem z minulosti i předvídatelným prognózám v případě, kdybychom tuto situaci podcenili.
  • 2. … nikdo z nás neví, kdo, kde, kdy a s kým jsme se my v posledních dnech setkali a u koho se v následujících dnech může koronavirus prokázat.
  • 3. … se nám nic nestane, když se ohleduplně a loajálně připojíme k celosvětovým opatřením, jehož cílem je zastavit šíření koronaviru a ochránit naše děti, rodiny i přátele.
  • 4. … námi organizované akce, kurzy apod. (byť mají sebešlechetnější smysluplný charakter) nejsou důležitější, než zodpovědný postoj, kterým se máme vzájemně ochránit před „možným" nebezpečím.
  • 5. … všechno špatné může být k něčemu dobré – alespoň si odpočineme, pověnujeme se sobě, partnerovi i dětem, něco si přečteme, zajdeme na procházku do lesa atd.
  • 6. … dokonce i my, v našich střediscích a centrech, ten čas využijeme nejenom k důkladnému umytí a dezinfekci všech pomůcek i povrchů, ale také k jarnímu úklidu.

My pevně věříme, že pokud se k této situaci postavíme všichni, každý svým dílem a podle svých možností ohleduplně, klidně, uvážlivě a zodpovědně, že ji brzy zvládneme. Vyžaduje to však kolektivní spolupráci, díky které koronaviru nedáme šanci se rozšířit.

Závěrem:

  • Do 30. března 2020 nezasíláme žádné smlouvy ani zálohové faktury. Následně budeme reagovat s ohledem na stávající situaci a budeme Vás informovat o dalších možnostech.
  • Do 15. 4. 2020 budou všechna střediska a centra využívána COP a OŠ uzavřena a důkladně uklízena a dezinfikována.
  • Děláme si naději, že se od 15. 4. 2020 vrátíme do normálních kolejí a budeme moci zahájit sezónu pro všechny naše klienty, zákazníky a hosty.

Prosíme, abyste po stabilizaci stávající situace a odvolání nouzového stavu provedli úhrady všech vystavených zálohových faktur, které Vám na základě již podepsaných smluv zašleme nebo jsme již zaslali.

Jedině tak se i nám podaří celou situaci existenčně zvládnout.

Neustále jsme Vám k dispozici na všech telefonech i e-mailech, na které jste zvyklí.

U objednaných ŠVP garantujeme možnost kombinace náhrady školní výuky s objednaným programem ve všech našich střediscích. Disponujeme učebnami, pomůckami, a co nemáme, rádi zajistíme. Nabízíme nejen program, osobní přístup, ochotu se domluvit na čemkoliv smysluplném, ale také to, co ve městech chybí – zdravý vzduch a prostředí.

Přejeme Vám krásné, v podstatě jarní dny a těšíme se na úspěšný závěr celé preventivní akce. Celou situaci budeme bedlivě sledovat a nejpozději 30. 3. 2020 Vás budeme informovat, co a jak dále.

S přátelským pozdravem a přáním pevného zdraví Za celý kolektiv COP – CENTRUM OUTDOOROVÝCH PROGRAMŮ a OUTDOOROVÁ ŠKOLA

Bc. Petr Hrdlička. ředitel

Archív aktualit

Nordic walking pro každého ve slovinské oblasti Podhorje - Zreče - Rogla

NOVÝ TERMÍN !!! S hůlkami do Slovinska: Pohorje – Zreče, Rogla. Severská chůze pro každého v kombinaci s vínem, wellness a grillem… 1. – 4. října 2020

Číst více

Slověnický mlýn - otevírací doba

Milí návštěvníci Slověnického mlýna, s radostí vám všem oznamujeme, že již za necelý měsíc (6. 6. 2020) otevřeme brány…

Číst více

Chceš se stát instruktorem?

HLEDÁME NOVÉ INSTRUKTORY – BRIGÁDNÍKY! Pokud se chceš zapojit do party COPáků a podílet se na přípravě a…

Číst více

Veselé Vánoce a šťastný Nový rok 2020!

Přejeme všem našim milým klientům, příznivcům a instruktorům Veselé Vánoce a šťastný Nový rok 2020!

Číst více

DÁRKOVÉ POUKAZY

Potěšte (nejen) na Vánoce dárkovým poukazem na program ve Slověnickém mlýně!

Číst více

COP BASE CAMP SLOVENIJA 2019

COP BASE CAMP SLOVENIJA 2019 – již třináctý ročník populárního prázdninového kempu pro instruktory COP a jejich přátele ve slovinských Julských Alpách.

Číst více