Spolu po Covidu - napsali o nás!

Spolu proti Covidu - napsali o nás!

Proti epidemii ovlivňující životy nás všech bojujeme již druhým rokem a porazit se nám zákeřného nepřítele zatím nedaří. Snažíme se však s ní žít dále, i když s určitými omezeními. Jednou z mála akcí, kterou se za poslední dobu podařilo uskutečnit, byl třídenní pobyt žáků tříd Mss1. I1.B A PZ2. v nádherném prostředí malebného Křižanova na Vysočině, který proběhl ve dnech 1.-3. listopadu 2021. Více než čtyřicítka žáků společně se svými třídními učiteli Mgr. Tomášem Petrem, Mgr. Vítězslavem Marešem, panem učitelem Jiřím Jurdou, paní Mgr. Milenou Buškovou a paní Mgr. Danou Petrovou zde prožili několik dnů plných zábavy, napětí i vzájemného poznávání svých vyučujících i nových spolužáků.

Odjezd byl naplánován v pondělí 1.listopadu v 10.30 od budovy školy. Autobus přivezl účastníky pobytu za necelé dvě hodiny na místo pobytu. Po ubytování a následném obědě následovaly již první aktivity. Žáci byli rozděleni na dvě skupiny a pod vedením instruktorů absolvovali paintball a obtížnou dráhu v místním lanovém centru. Třídní učitelé měli možnost se s žáky aktivit rovněž zúčastnit, protože se nemuseli podílet na jejich náročné organizaci. Po večeři následovala přednáška o nebezpečí, které číhá zejména na mladé uživatele v kybernetickém prostředí sociálních sítí.

Na druhý den po chutné snídani následovaly nové aktivity pro všechny zúčastněné.  Hledání neznámého slova a svázání žáků lanem po skupinkách, jenž mělo za cíl vyzkoušet jejich vzájemnou komunikaci a schopnost spolupracovat a pomáhat si navzájem. Dopolední program zakončilo poznávání stromů podle jejich listů. Hlavní náplní odpoledního programu byl populární airsoft v rozsáhlých prostorách přilehlého areálu.  Po večeři pak následovala zajímavá aktivita, v níž měli žáci vytvořit jakýsi pomyslný raketodrom, který měl přemístit syrové vejce tak, aby se při pádu z výšky nerozbilo.

Poslední, třetí den, byl ve znamení lukostřelby a opětovné návštěvy lanového centra. Po obědě pak následoval odjezd do Brna, kam žáci se svými učiteli dorazili v odpoledních hodinách.

Co napsat závěrem? Velké poděkování všem zúčastněným, a především firmě COP OUTDOOR s.r.o., která zajistila skvělý program. Účastníkům akce přálo i počasí, takže co více si do budoucna přát? Snad jen více takových aktivit bez omezení způsobených epidemií. Mgr. Vítězslav Hulák, SPŠ Brno, Jílová