Pazourek

Aneb jak vypadal život lovce mamutů

Jak rozděláte oheň? Víte, jak se stopuje zvěř, a co teprve jak se loví? A co když se vám do cesty připlete jiná „tlupa“, jak si s ní poradíte? Přeneste se s námi do doby, kdy se po pláních proháněli dávní předci slonů a jejich nepřátelé – lovci mamutů. Kdy jedinou televizí byly nástěnné malby, a místo supermarketů se chodilo do lesa na lov.

 

Naši pravěcí lovci budou rozděleni do několika menších tlup. Každá tlupa bude plnit jednotlivé tematicky úkoly, aby vybudovala osadu, kterou vyzdobí malbami. Ale pozor! Uprostřed hlubokých lesů nejste sami. Jsou tu další, ne příliš přátelské kmeny. Je tu divoká, nebezpečná zvěř a samozřejmě nepředvídatelná příroda.

Celým programem vás bude vést propracovaná desková hra, kde si jednotlivé tlupy budou tvořit svoje osady, aby se postupně ze sběračů a lovců naučily pěstovat rostliny a chovat zvířata. Jak si v nehostinné přírodě pravěku poradíte? Čeká na vás dobrodružství, které se zapíše do dějin jeskynních maleb. 
 

Zažijte tento program na našich školách v přírodě.

Termín, program, komfort ubytování atd. rádi přizpůsobíme vašim přáním.

Nezapomenutelné aktivity

Nedílnou součástí tematického programu jsou atraktivní outdoorové aktivity, které prohlubují zážitek ze hry a jsou největší přidanou hodnotou škol v přírodě organizovaných Centrem outdoorových programů. Při putování s pravěkými lovci můžete zažít například tyto: