Školy v přírodě realizujeme již 25 let!

Školy v přírodě

S tematickým příběhem a outdoorovými aktivitami

Školy v přírodě pro první až pátou třídu základních škol. Program škol v přírodě tvoří především originální tematický příběh, který přiblíží dětem jednotlivá období historie. Nedílnou součástí každého programu je nauka o životním prostředí, zážitkové a outdoorové aktivity.

Herní celky aneb škola hrou

Školy v přírodě skládáme pomocí herních bloků, tak abychom dětem ukázali zajímavé části dějin zábavnou formou. Během našich programů používáme metody a prvky zážitkové pedagogiky, které zprostředkují ten nejlepší zážitek.

Mezi jednotlivé herní celky řadíme pohybové hry, týmovky, tvořivostní aktivity a naučné bloky, které jsou součást zvoleného tématu ŠVP.

Do programu navíc tematicky vkládáme atraktivní prvky, např. lukostřelbu a lanové aktivity.

Tematické programy

Tematické programy ŠVP vyžadují pečlivou přípravu materiálu, kostýmů, aktivit a dalšího vybavení. V hlavní roli jsou však naši instruktoři. Na jejich výběr klademe veliké nároky, proto se k dětem dostávají vždy pouze ti nejlepší COPáci.

Nabídka tematických programů

Program

Program ŠVP realizujeme první den v čase 13:00–18:00, další dny 9:00–18:00 a poslední den 9:00–11:30.
Jednodenní program realizujeme od doby příjezdu klienta, nejdéle však od  9:00 do 18:00.

V průběhu programu dbáme na fyziologické potřeby účastníků, doprovodu a instruktorů. Své místo proto mají krátké přestávky za účelem odpočinku. Dbáme na dodržování pitného režimu, hygienu, WC a svačinky.

V rámci některých tematických bloků uvítáme aktivní zapojení členů pedagogického doprovodu do programu. Ve většině případů se jedná o kooperaci s instruktory s cílem podpořit bezpečnost programu a jeho plynulou organizaci. 

Naše střediska

Těšíme se na vás v našich střediscích v Jižních Čechách a na Vysočině. Čeká vás pestrá nabídka vyžití s moderním vybavením pro outdoroové aktivity s kvalitním zázemím a jídlem, které si zamilujete.

COP Outdoor Slověnický mlýn

Přírodní areál 8 km od Třeboně nabízí svým návštěvníkům zábavu a odpočinek (bez ubytování) v překrásné jihočeské krajině. Těšit se můžete na bohaté outdoorové vyžití pro veřejnost (pouze letní prázdniny) i objednané skupiny.

COP Centrum outdoorových programů RS Meziříčko

RS Meziříčko se může pochlubit skupinovým ubytováním ve vícelůžkových chatách, a proto je ideálním místem pro školní výlety, letní tábory, sportovní kurzy nebo outdoorové akce firem a zájmových sdružení.

COP Centrum outdoorových programů RS Nesměř

RS Nesměř je středisko na břehu divoké řeky Oslavy, vzdálené 5 km Velkého Meziříčí. Díky ubytování v chatách i v budově je vhodné především pro školy v přírodě.

COP Outdoor RS DRAK Křižanov

Rekreační středisko DRAK Křižanov se nachází v atraktivním prostředí Českomoravské vrchoviny nedaleko Velkého Meziříčí. Poskytuje ubytování v chatách i budově a bohatý outdoorový program pro objednané skupiny.

Nezapomenutelné aktivity

Opíráme se o 25 let zkušeností (nejen) se školami v přírodě, máme špičkové programové zázemí, zkušené instruktory a veškeré vybavení pro zážitkové aktivity, které jsou léta důvodem obliby školních akcí všeho druhu u nás. Některé lze provozovat jen v jednom středisku, jiné ve všech. Dokonce můžeme většinu realizovat přímo u vás nebo kdekoliv v ČR.

Ceník škol v přírodě

Cena ŠVP je rozdělena zvlášť na částku za program a zvlášť za ubytování a stravu. Ubytovací a stravovací služby účtuje poskytovatel těchto služeb samostatnou fakturou přímo klientovi. 

Cena zahrnuje
  • kompletní tematický program ŠVP 
  • potřebný počet instruktorů
  • veškerý materiál a pomůcky 
  • DPH
Cena nezahrnuje
  • dopravu na středisko a zpět
  • případné pojezdy v rámci programu
  • pojištění účastníků nad rámec zdravotního pojištění

Pedagogický doprovod má veškerý program, včetně ubytování a stravy ZDARMA. (1 osoba na 10 platících účastníků)

Doporučené vybavení

Na základě mnohaletých a opakujících se zkušeností jsme pro vás sestavili seznam doporučeného vybavení. Inspirujte se!

Na co se můžete těšit?

V rámci škol v přírodě pro vás připravujeme řadu nezapomenutelných zážitků, na které budou děti vzpomínat:

Instruktoři

COP Outdoor - Karel Brožek
Karel Brožek
Vedoucí instruktor, průvodce
COP Outdoor Kateřina Dvořáková
Kateřina Dvořáková
Instruktor
COP Travel - průvodce Petr Hrdlička
Petr Hrdlička
Jednatel COP OUTDOOR
COP Outdoor Veronika Kubátová
Veronika Kubátová
Instruktor
Přizpůsobíme Vám program i termín na míru!

Rádi vyhovíme všem vašim přáním, ale ani naše kapacita není neomezená. Rezervujte si termín včas!

Potřebujete poradit?
Poradíme a pomůžeme s výběrem.
Petr Hrdlička
Bc. Petr Hrdlička