Sportovní kurzy ve Slovinsku

„Přišel jsem, viděl jsem, úžasem jsem zkoprněl!“

Takhle nezapomenutelně popsal jeden z účastníků právě absolvovaný školní sportovní kurz ve Slovinsku. Kurzy pořádáme ve slovinských Julských a také v Kamnicko - Savinjských Alpách a jsou určené především pro žáky a studenty středních škol.

Slovinsko jsme si v COPu velmi oblíbili a navštěvujeme ho pravidelně mnohokrát ročně již od roku 2005.

Kde sportovní kurzy realizujeme?

Camp Alpicenter nebo Camp Vodenca, Bovec, Julské Alpy

Horské městečko Bovec patří mezi nejznámější outdoorová a horská střediska ve Slovinsku. Je vyhledáváno pro svoji atraktivnost vodáky, příznivci horských sportů, horolezci, paraglidisty, horskými cyklisty a běžci, lyžaři a freeridery z celé Evropy.

Lokalita je velmi oblíbená i mezi českými turisty, kterých meziročně v Bovci přibývá. Bovec leží na úpatí Julských Alp, v bezprostřední blízkosti Triglavského národního parku a svojí polohou je součástí trojmezí Slovinsko - Rakousko - Itálie. Z ČR lze do Bovce dojet autobusem za 10 až 12 hodin (dle místa odjezdu), autem téměř o polovinu rychleji.

Camp Menina, Varpolje pri Savinji, Kamnicko-Savinjské Alpy

Rodinný kemp, který před více než deseti lety majitelé koupili jako starý vybydlený kemp s cílem oživit cestovní ruch v údolí Horní Savinja. Tím zahájili svůj životní projekt – Camp Menina. Mnoho úsilí a nespočet hodin práce vedlo od skromných začátků až k tomu, že lze dnes po více než deseti letech Camp Menina nazvat s mírnou nadsázkou „pravděpodobně nejlepším kempem na světě“.

Relaxace, pozitivní energie, sportovní duch, věčný úsměv a čistá mysl, to, čím skutečně jste – to vše je součástí pocitu, který najdete pouze zde.

Klademe důraz na kvalitu programu a vaši bezpečnost

Intenzivní program sportovního kurzu vedou naší zkušení čeští instruktoři a průvodci, kteří pro svoji práci využívají metody zážitkové pedagogiky s maximálním důrazem na bezpečnost!

Průvodci canyoningu, raftingu či beljaku jsou naopak místní a jsou samozřejmě držiteli nezbytných licencí a oprávnění. Pokud na vás „nevyjde“ český mluvící průvodce, navíc jako bonus si např. při raftingu můžete s některým průvodcem poklábosit anglicky.

Ubytování a strava
Sportovní kurzy ve Slovinsku
Ubytování

Účastníci sportovního kurzu ve Slovinsku se nocují ve vlastních stanech v komfortně vybavených kempech (WC, sprchy, umyvadla, pračka, sušička, kuchyňka, dobíjení mobilních telefonů apod.). V Campu Menina je také možné ubytování v chatkách za příplatek.

Stravování 

Strava je pro účastníky i doprovod zajištěna formou plné penze 3x denně a k dispozici je i celodenní pitný režim. Snídaně jsou formou švédského stolu, oběd (bez polévky) a večeře jsou teplá jídla. 

Turistika, horská turistika, nordic walking
Sportovní kurzy ve Slovinsku

V rámci programu sportovního kurzu ve Slovinsku čeká účastníky několik turistických výprav, kratších i delších, ale vždy s prvky zážitku. Jedná se o panoramatické cesty, turistiku kolem divokých řek s možností koupání či skákání do vody, výlety na zajímavá a inspirativní místa, popř. turistiku také zpestřujeme různými aktivitami a hrami.

V některých případech zařazujeme i stále populárnější nordic walking, hole samozřejmě bezplatně zapůjčíme.

Fakultativní adrenalinové aktivity
Sportovní kurzy ve Slovinsku

Naprostou peckou a největším tahákem našich kurzů jsou fakultativní adrenalinové aktivity.

Canyoning - nafasujete potřebnou výbavu a průvodce, vyrazíte do hor a cesta zpět vede skalním kaňonem plným vody, různých skoků a skluzavek, přírodních tobogánů, popř. spouštění na laně. Pokud byste nezvládali, byli unavení nebo si třeba zvrtli kotník, vždy je k dispozici tzv. "plán B" a kaňon můžete opustit.

Rafting - dobrodružství na řece Savinje nebo na smaragdové perle - řece Soči. Rafting na divoké vodě vedou s plným vybavením zkušení místní průvodci, kteří vás provedeou zákoutími řek, a ještě vás pobaví nečekanými aktivitami a akcemi. To musíte zažít!

Beljak - splouvání divoké řeky Savinji na speciálním plováku, samozřejmě za bedlivého dozoru průvodce. Ucítíte sílu i pokoru řeky až do morku kostí...

Celodenní výlety
Sportovní kurzy ve Slovinsku

Součástí sportovních kurzů ve Slovinsku je jeden celodenní výlet na zajímavá nebo atraktivní místa.

Z Bovce jezdíme např. k jezeru Bled a na Vintgarskou soutěsku (nejnavštěvovanější místo Triglavského národního parku), do italského Bibione na jednodenní mořskou koupačku (v červnu je tam málo lidí), nebo do unikátního jeskynního systému Škocjanske jame (UNESCO), který zdaleka přesáhne jakékoliv vaše představy.

Z Meniny můžeme vyrazit např. na návštěvu hlavního města Ljubljana a pokračovat do známých jeskyní Postojnske jame, vyrazit do Bledu a na Vintgarskou soutěsku, popř. na překrásnou Velkou planinu nebo do Logarské doliny. Rovněž lze díky blízké dostupnosti k dálnici vyrazit až na slovinskou Istrii a objevovat překrásná historická místa Piran a Portorož.

Hry, zábava, turnaje, aktivity
COP Outdoor Sportovní kurzy ve Slovinsku

V případě zájmu realizujeme v rámci sportovních kurzů ve Slovinsku různé tradiční i netradiční sportovní hry a turnaje. Zahrát si můžeme volejbal, šipky, pétanque, tradiční kuličky, některou z týmových strategických pohybových her, Trash hunt a další.

V obou kempech můžete také využít lanový nebo adrenalinový park.

Poznámky k programu

Program sportovního kurzu ve Slovinsku realizujeme v rozsahu 9 - 18 hodin. Vzhledem k náročnosti programu necháváme večery účastníkům volné pro odpočinek a vstřebávání zážitků. 

Čas zahájení nebo ukončení programu lze po dohodě změnit! Změna programu a jeho délky je vyhrazena a nevzniká zde nárok na náhrady!

Instruktor je vyškolený odborník, který má právo rozhodnout o zařazení nebo nezařazení všech typů aktivit s ohledem na klimatické podmínky, aktuální počasí, chování a přístup účastníků či jejich fyzickou nebo psychickou vyspělost, popř. jiné závažné okolnosti. 

Pedagogický doprovod i účastníci musí odůvodněné rozhodnutí instruktora respektovat!!!

Bovec nebo Varpolje? Kamnicko-savinjské nebo Julské Alpy? Na východ nebo na západ?

S výběrem z nabízených lokalit pro váš sportovní kurz vám rádi poradíme s ohledem na vaše představy či požadavky a naše bohaté zkušenosti. 

Aktivity – zážitky

V rámci sportovního kurzu ve Slovinsku si můžete vyzkoušet např. tyto aktivity:

Cena sportovního kurzu ve Slovinsku

Kalkulaci připravujeme pro každou skupinu na míru na základě poptávky, zejména podle čerpaných služeb a náplně kurzu, výběru střediska a počtu účastníků, popř. podle délky kurzu. Fakultativní aktivity a vstupy nejsou součástí ceny kurzu, hradí si účastníci na místě podle svého výběru v eurech.

Vždy doporučujeme nejprve osobní schůzku, kde si vše v pohodě a v diskuzi o vašich potřebách či představách nastavíme. Rádi za vámi přijedeme s prezentací nebo nás můžete v předem dohodnutém termínu navštívit v naší kanceláři v Praze. 

Cena zahrnuje
  • ubytování ve vlastních stanech a stravu 3x denně, pitný režim
  • turistický poplatek
  • program, jeho vedení, potřebný programový materiál
  • zapůjčení nordic walkingových holí
  • DPH
Cena nezahrnuje
  • dopravu a místní pojezdy (pokud není dohodnuto jinak)
  • cestovní pojištění základ (není-li dohodnuto jinak)
  • zdravotní a úrazové připojištění
  • vstupy a poplatky, např. do Škocjanských jam, Postojnských jam, na Vintgarskou soutěsku apod. (není-li dohodnuto jinak)
  • fakultativní aktivity

Pedagogický doprovod má veškerý program, včetně ubytování a stravy ZDARMA (1 osoba na 10 platících účastníků).

Mapa

Trasa na Mapy.cz

Doporučené vybavení

Na základě mnohaletých a opakujících se zkušeností máme sestaven seznam doporučeného vybavení. Inspirujte se!

Na co se můžete těšit?

V rámci sportovních kurzů ve Slovinsku pro vás připravujeme řadu nezapomenutelných zážitků, na které budou účastníci ještě dlouho vzpomínat.

Instruktoři

COP Outdoor - Karel Brožek
Karel Brožek
vedoucí instruktor
COP Travel - průvodce Petr Hrdlička
Petr Hrdlička
jednatel COP OUTDOOR
COP Michaela Hrdličková
Michaela Hrdličková
jednatelka COP OUTDOOR
Michal Kůra - expert na Slovinsko
Michal Kůra
expert na Slovinsko
Kateřina Matulková - instruktorka COP
Kateřina Matulková
instruktorka
Tereza Matulková - instruktorka COP
Tereza Matulková
senior instruktorka
COP OUTDOOR Jana Svobodová
Jana Svobodová
master instruktorka

Hodnocení kurzu

COP - sportovní kurzy ve Slovinsku
Mgr. Pavla Hřebíková
SZŠ Ruská Praha

Dobrý den, děkuji za perfektní přípravu kurzu za podmínek, které byly v Kempu… Dík Míše za nepřebernou ochotu a neskutečné nasazení. Všem se moc líbilo a žáci i my jsme byli spokojeni. Děkuji a těším se na spolupráci!

Hodnoceno dne
Sportovně turistický kurz Bovec, Slovinsko
Marek Jaroš
Gymnázium Sladkovského Praha

Ještě jednou moc děkuji za koordinaci převozu mého syna na vlak do Villachu! Takový pozitivní přístup k celé akci, která nebyla jednoduchá, to byla záruka úspěchu!! Vše zdárně dopadlo, byla to i vaše zásluha. Rafting a všechny ostatní činnosti prý byly také super! Ještě jednou díky!

Hodnoceno dne
Slovinsko, Bovec - Kurz přežití COP
Mgr. Pavla Hřebíková
SZŠ Praha 10, bezpečnostně právní činnost

Děkuji za profesionální přístup a spolupráci na Kurzu přežití pro BPČ obor. Všichni akci hodnotili kladně. Program byl přizpůsoben věku i fyzičce žáků.
Dobrá nálada a organizace byla 100%. Těšíme se na další spolupráci.

Hodnoceno dne
Školní sportovní kurz Slovinsko
Mgr. Gabriela Anisová
SZŠ Vinohrady, Praha

Byla jsem na akci poprvé a byla jsem moc spokojená. Program byl vytvořen na ,,míru" oboru BPČ. Těšíme se na další spolupráci.

Hodnoceno dne
COP Outdoor Sportovní kurzy ve Slovinsku
PhDr. et Mgr. Ivanka Kohoutová, Ph.D
ředitelka školy

Vážený pane řediteli, rádi bychom Vám co nejsrdečněji poděkovali za spolupráci při organizaci sportovního kurzu pro Střední zdravotnickou školu obor Bezpečnostně – právní činnost, v Bovci ve Slovinsku. Ve dnech 16. – 21. června 2019 naši žáci absolvovali pod vedením vedoucího instruktora Bc. Tomáše Marka sportovní kurz. Musím vyjádřit velkou spokojenost s profesionálním jednáním. Jeho pracovní nasazení, přístup, ale i nesmírná ochota nám zpříjemnila pobyt. Připravenost, znalost prostředí, slušnost a hlavně vstřícnost nás doprovázela celý pobyt. Takové jednání, bohužel, není v dnešní době běžné. Maximální profesionalita, bezpečnost a zároveň pohoda ještě více umocnila příjemnou atmosféru pobytu v zahraničí. Děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Hodnoceno dne
Sporotovní kurz COP pro Gymnázium Benešov ve slovinských Julských Alpách
Mgr. Alena Marešovská
profesorka a výchovná poradkyně Gymnázia Benešov

Ahoj všem do COPu, chtěla bych vám poděkovat za skvěle odvedený sporťák pro naše druháky a parádní zážitky ve slovinských Julských Alpách. Velmi vyzdvihuji nejen velký důraz na bezpečnost všech účastníků, ale také osobní přátelský a přesto profesionální přístup instruktorů. Ráda s vámi jezdím již více než deset let na české i slovinské akce a moc se opět těším na další sezónu! Zdraví Alena a všichni z kurzu!

Hodnoceno dne
Přizpůsobíme Vám program i termín na míru!

Rádi vyhovíme všem vašim přáním, ale ani naše kapacita není neomezená. Rezervujte si termín včas!

Potřebujete poradit?
Poradíme a pomůžeme s výběrem.
Petr Hrdlička
Bc. Petr Hrdlička