Sportovní kurzy realizujeme již 25 let!

Sportovní kurzy

Posílíme týmového ducha třídy během několika dní

Sportovní kurzy jsou určeny pro střední školy a gymnázia nebo pro kolektivy druhého stupně základních škol. Kurz seznámí kolektiv s nevšedními sporty, posílí týmového ducha a posune hranice celé třídy.

Zkušení instruktoři jsou zárukou spokojenosti

Na přípravě a realizaci programu se podílí zkušení instruktoři, převážně absolventi nebo studenti vyšších ročníků vysokých škol a univerzit se zaměřením (nejen) na zážitkovou pedagogiku a pedagogické směry.

V neposlední řadě spolupracujeme s externími dodavateli některých, zejména adrenalinových, aktivit, jako např. rafting na divoké vodě.

Sportovní kurzy realizujeme dle osvědčených metod zážitkové pedagogiky, do programu zařazujeme moderní a trendové outdoorové aktivity. Kurzy se tedy skládají z celé řady pohybových her a aktivit, mnohdy i méně známých či netradičních.

Aktivity doplňujeme o sportovní turnaje, na které dramaturgicky navazují dobrodružné a adrenalinové prvky – lanové programy, lukostřelba, bungee running, bumperball, paintball apod.

Do programu zařazujeme celodenní výjezd s programem a nevšedními zážitky v atraktivních lokalitách. Velmi často se věnujeme zážitkové turistice nebo nordic walkingu.

Náplň kurzu je v jeho průběhu upravována dle momentálního stavu účastníků (případně po konzultaci s pedagogem). A stejně jako u všech programů COP, klademe také u adaptačních kurzů důraz na bezpečnost účastníků i instruktorů!

Program

Jeden den programu zahrnuje tři bloky: 9:00–12:00, 13:30–18:00 a 19:30–21:00. Výjimkou je první příjezdový den, kdy program začíná až od 13:30 hodin (popř. dle dohody).

Úvodní a zahřívací aktivity
COP Outdoor sportovní kurzy

Program kurzu začíná seznámením s instruktory, především pak navozením atmosféry pohody a bezpečí ve skupině.

Před zahájením úvodních aktivit si instruktoři sednou společně s účastníky a učiteli na tzv. kolečko, kde si vzájemně povídají o obavách či očekáváních od kurzu. Dále se instruktoři a účastníci představí, a nastaví pravidla, která pak provázejí všechny zúčastněné po celou dobu kurzu.

Týmové a pohybové hry
COP Outdoor sportovní kurzy

Týmové a pohybové hry jsou klíčovou součástí sportovních kurzů. Účastníky průběžně zařazujeme do náhodně složených skupin, ve kterých se společně podílí na plnění netradičních a mnohdy i zapeklitých úkolů. Cílem her je úspěch celého týmu a hlavně zábava! 

Velmi dobrou zkušenost máme s pohybovými hrami, které jsou založené na strategii, nečekaných nástrahách, časovém tlaku nebo na nestrukturovaném vývoji, tzn. že průběh hry záleží pouze na samotných účastnících.

Outdoorové a adrenalinové aktivity
COP Outdoor sportovní kurzy

V rámci sportovních kurzů je prioritou dobrodružná výchova a vzdělávání. Cílem dobrodružných a adrenalinových aktivit je hluboký a nezapomenutelný vnitřní zážitek s bezpečným posunutím svých hranic i hranic celé třídy.

Pracujeme s prvkem vnímaného nebezpečí, nikoliv však s nebezpečím reálným! Většina outdoorových nebo adrenalinových aktivit s sebou nese fyzickou a psychickou zátěž, kterou musí účastník zvládnout sám nebo s pomocí svého týmu. Především nám ale jde o zábavu, zážitky a bezpečnost!

Mezi nejoblíbenější aktivity patří např. lanový park, nízké lanové aktivity, paintball, airsoft, paddleboard, bumperball nebo raftování.

Turistika a nordic walking
COP Outdoor sportovní kurzy

Do programu velmi často zařazujeme turistiku nebo nordic walking, který v poslední době nabírá na popularitě.

Turistiku zařazujeme do celodenních výletů / výjezdů do atraktivních lokalit (např. Devětskalsko na Vysočině, Pálavské vrchy apod.) a spojujeme ji s návštěvou zajímavých míst a celou řadou dalších zážitkových aktivit.

Nordic walking realizujeme v cca půldenních blocích po skupinách. Soustředíme se na nácvik správné techniky, zážitkové aktivity a především na zábavu všech zúčastněných při kvalitním sportovním výkonu.

Externí programy - speciality
COP Outdoor sportovní kurzy

Podle místa, kde se sportovní kurz koná, vybíráme pro účastníky tzv. speciality dodávané externími dodavateli.

V jižních Čechách si můžete vyzkoušet rafting na divoké řece na vodním kanále Lídy Polesné nebo paddleboarding na Vltavě, na Pálavě zažijete paddleboarding na jezeře a na Vysočině třeba slaňování nebo lezení na skalách.

Naši dodavatelé služeb jsou vždy prověření a zaručují skvělé zážitky s maximální bezpečností.

Čas zahájení nebo ukončení programu lze po dohodě změnit! Změna programu a jeho délky je vyhrazena a nevzniká zde nárok na náhrady!

Zkušený instruktor bere na vědomí i okolnosti jako např. aktuální počasí a jeho předpokládaný vývoj, chování a přístup účastníků, jejich fyzickou nebo psychickou vyspělost, popř. jiné závažné okolnosti. Rozhoduje proto o konkrétním zařazení/nezařazení jednotlivých aktivit a programů a upravuje dramaturgii programu na míru konkrétní situace. 

Pedagogický doprovod i účastníci musí odůvodněné rozhodnutí instruktora respektovat!

Naše střediska

Sportovní kurzy pro vás připravíme v našich kmenových střediscích na Vysočině (RS Meziříčko, DRAK Křižanov, RS Nesměř) nebo v Jižních Čechách (Slověnický mlýn). Samozřejmě jsme také připravení po vzájemné dohodě přijet s programem za vámi, do vámi vybraného střediska.

COP Outdoor RS DRAK Křižanov

Rekreační středisko DRAK Křižanov se nachází v atraktivním prostředí Českomoravské vrchoviny nedaleko Velkého Meziříčí. Poskytuje ubytování v chatách i budově a bohatý outdoorový program pro objednané skupiny.

COP Centrum outdoorových programů RS Meziříčko

RS Meziříčko se může pochlubit skupinovým ubytováním ve vícelůžkových chatách, a proto je ideálním místem pro školní výlety, letní tábory, sportovní kurzy nebo outdoorové akce firem a zájmových sdružení.

COP Centrum outdoorových programů RS Nesměř

RS Nesměř je středisko na břehu divoké řeky Oslavy, vzdálené 5 km Velkého Meziříčí. Díky ubytování v chatách i v budově je vhodné především pro školy v přírodě.

COP Outdoor Slověnický mlýn

Přírodní areál 8 km od Třeboně nabízí svým návštěvníkům zábavu a odpočinek (bez ubytování) v překrásné jihočeské krajině. Těšit se můžete na bohaté outdoorové vyžití pro veřejnost (pouze letní prázdniny) i objednané skupiny.

Ceník sportovních kurzů

Cena sportovního kurzu je rozdělena zvlášť na částku za program a zvlášť za ubytování a stravu. Ubytovací a stravovací služby účtuje poskytovatel těchto služeb samostatnou fakturou přímo klientovi. 

Případně si můžete objednat pouze samostatné aktivity, např. v rámci jednodenního programu bez ubytování.

Cena zahrnuje
  • kompletní program včetně vedení potřebným počtem instruktorů
  • veškerý potřebný materiál, pomůcky a vybavení
  • DPH
Cena nezahrnuje
  • dopravu na středisko a zpět
  • ubytování a stravu (v našich střediscích zajistíme za cenu poskytovatele)
  • zdravotní nebo úrazové připojištění účastníků
  • služby zdravotníka, denní nebo noční dozor

Pedagogický doprovod má veškerý program, včetně ubytování a stravy ZDARMA (platí pouze v našich střediscích, 1 osoba na 10 platících účastníků).

Doporučené vybavení

Na základě mnohaletých a opakujících se zkušeností jsme pro vás sestavili seznam doporučeného vybavení. Inspirujte se!

Na co se můžete těšit?

V rámci sportovních kurzů pro vás připravujeme řadu nezapomenutelných zážitků:

Instruktoři

COP Outdoor - Karel Brožek
Karel Brožek
vedoucí instruktor, vedoucí areálu RS Meziříčko
Vít Vlk - ředitel COP
Vít Vlk
ředitel COP OUTDOOR
COP Outdoor instruktor Jan Čihák
Jan Čihák
master instruktor

Hodnocení kurzu

COP - sportovní kurzy ve Slovinsku
Mgr. Pavla Hřebíková
SZŠ Ruská Praha

Dobrý den, děkuji za perfektní přípravu kurzu za podmínek, které byly v Kempu… Dík Míše za nepřebernou ochotu a neskutečné nasazení. Všem se moc líbilo a žáci i my jsme byli spokojeni. Děkuji a těším se na spolupráci!

Hodnoceno dne
SZŠ Pardubice sportovní kurz - bumperball
Mgr. Blanka Hlavničková
SZŠ Pardubice

Pane Hrdličko, moc děkujeme za program, který pro nás připravil COP dne 22.6. v Křižanově. Žákům se opět moc líbil. Za mě velká pochvala za organizaci celého dne, krásně jsme to zvládli do večeře a nebylo nutné nic odkládat na večer, případně nějaké aktivity rušit. Všichni Vaši instruktoři byli fajn a vše měli dobře připraveno. A teď Vás jen moc prosím o rychlé vyúčtování celé akce, abych to stačila do konce června dát k proplacení :-) Na další spolupráci se za SZŠ Pardubice těší Blanka Hlavničková

Hodnoceno dne
Přizpůsobíme Vám program i termín na míru!

Rádi vyhovíme všem vašim přáním, ale ani naše kapacita není neomezená. Rezervujte si termín včas!

Potřebujete poradit?
Poradíme a pomůžeme s výběrem.
Petr Hrdlička
Bc. Petr Hrdlička