Sportovní kurzy realizujeme již 25 let!

Sportovní kurzy

Posílíme týmového ducha třídy během několika dní

Sportovní kurzy jsou určeny pro střední školy a gymnázia nebo pro kolektivy druhého stupně základních škol. Kurz seznámí kolektiv s nevšedními sporty, posílí týmového ducha a posune hranice celé třídy.

Zkušení instruktoři jsou zárukou spokojenosti

Na přípravě a realizaci programu se podílí zkušení instruktoři, převážně absolventi nebo studenti vyšších ročníků vysokých škol a univerzit se zaměřením (nejen) na zážitkovou pedagogiku a pedagogické směry.

V neposlední řadě spolupracujeme s externími dodavateli některých, zejména adrenalinových, aktivit, jako např. rafting na divoké vodě.

Sportovní kurzy realizujeme dle osvědčených metod zážitkové pedagogiky, do programu zařazujeme moderní a trendové outdoorové aktivity. Kurzy se tedy skládají z celé řady pohybových her a aktivit, mnohdy i méně známých či netradičních.

Aktivity doplňujeme o sportovní turnaje, na které dramaturgicky navazují dobrodružné a adrenalinové prvky – lanové programy, lukostřelba, bungee running, bumperball, paintball apod.

Do programu zařazujeme celodenní výjezd s programem a nevšedními zážitky v atraktivních lokalitách. Velmi často se věnujeme zážitkové turistice nebo nordic walkingu.

Náplň kurzu je v jeho průběhu upravována dle momentálního stavu účastníků (případně po konzultaci s pedagogem). A stejně jako u všech programů COP, klademe také u adaptačních kurzů důraz na bezpečnost účastníků i instruktorů!

Program

Jeden den programu zahrnuje tři bloky: 9:00–12:00, 13:30–18:00 a 19:30–21:00. Výjimkou je první příjezdový den, kdy program začíná až od 13:30 hodin (popř. dle dohody).

Úvodní a zahřívací aktivity
COP Outdoor sportovní kurzy

Program kurzu začíná seznámením s instruktory, především pak navozením atmosféry pohody a bezpečí ve skupině.

Před zahájením úvodních aktivit si instruktoři sednou společně s účastníky a učiteli na tzv. kolečko, kde si vzájemně povídají o obavách či očekáváních od kurzu. Dále se instruktoři a účastníci představí, a nastaví pravidla, která pak provázejí všechny zúčastněné po celou dobu kurzu.

Týmové a pohybové hry
COP Outdoor sportovní kurzy

Týmové a pohybové hry jsou klíčovou součástí sportovních kurzů. Účastníky průběžně zařazujeme do náhodně složených skupin, ve kterých se společně podílí na plnění netradičních a mnohdy i zapeklitých úkolů. Cílem her je úspěch celého týmu a hlavně zábava! 

Velmi dobrou zkušenost máme s pohybovými hrami, které jsou založené na strategii, nečekaných nástrahách, časovém tlaku nebo na nestrukturovaném vývoji, tzn. že průběh hry záleží pouze na samotných účastnících.

Outdoorové a adrenalinové aktivity
COP Outdoor sportovní kurzy

V rámci sportovních kurzů je prioritou dobrodružná výchova a vzdělávání. Cílem dobrodružných a adrenalinových aktivit je hluboký a nezapomenutelný vnitřní zážitek s bezpečným posunutím svých hranic i hranic celé třídy.

Pracujeme s prvkem vnímaného nebezpečí, nikoliv však s nebezpečím reálným! Většina outdoorových nebo adrenalinových aktivit s sebou nese fyzickou a psychickou zátěž, kterou musí účastník zvládnout sám nebo s pomocí svého týmu. Především nám ale jde o zábavu, zážitky a bezpečnost!

Mezi nejoblíbenější aktivity patří např. lanový park, nízké lanové aktivity, paintball, airsoft, paddleboard, bumperball nebo raftování.

Turistika a nordic walking
COP Outdoor sportovní kurzy

Do programu velmi často zařazujeme turistiku nebo nordic walking, který v poslední době nabírá na popularitě.

Turistiku zařazujeme do celodenních výletů / výjezdů do atraktivních lokalit (např. Devětskalsko na Vysočině, Pálavské vrchy apod.) a spojujeme ji s návštěvou zajímavých míst a celou řadou dalších zážitkových aktivit.

Nordic walking realizujeme v cca půldenních blocích po skupinách. Soustředíme se na nácvik správné techniky, zážitkové aktivity a především na zábavu všech zúčastněných při kvalitním sportovním výkonu.

Externí programy - speciality
COP Outdoor sportovní kurzy

Podle místa, kde se sportovní kurz koná, vybíráme pro účastníky tzv. speciality dodávané externími dodavateli.

V jižních Čechách si můžete vyzkoušet rafting na divoké řece na vodním kanále Lídy Polesné nebo paddleboarding na Vltavě, na Pálavě zažijete paddleboarding na jezeře a na Vysočině třeba slaňování nebo lezení na skalách.

Naši dodavatelé služeb jsou vždy prověření a zaručují skvělé zážitky s maximální bezpečností.

Čas zahájení nebo ukončení programu lze po dohodě změnit! Změna programu a jeho délky je vyhrazena a nevzniká zde nárok na náhrady!

Zkušený instruktor bere na vědomí i okolnosti jako např. aktuální počasí a jeho předpokládaný vývoj, chování a přístup účastníků, jejich fyzickou nebo psychickou vyspělost, popř. jiné závažné okolnosti. Rozhoduje proto o konkrétním zařazení/nezařazení jednotlivých aktivit a programů a upravuje dramaturgii programu na míru konkrétní situace. 

Pedagogický doprovod i účastníci musí odůvodněné rozhodnutí instruktora respektovat!

Naše střediska

Sportovní kurzy pro vás připravíme v našich kmenových střediscích na Vysočině (RS Meziříčko, DRAK Křižanov, RS Nesměř) nebo v Jižních Čechách (Slověnický mlýn). Samozřejmě jsme také připravení po vzájemné dohodě přijet s programem za vámi, do vámi vybraného střediska.

COP Outdoor RS DRAK Křižanov

Rekreační středisko DRAK Křižanov se nachází v atraktivním prostředí Českomoravské vrchoviny nedaleko Velkého Meziříčí. Poskytuje ubytování v chatách i budově a bohatý outdoorový program pro objednané skupiny.

COP Centrum outdoorových programů RS Meziříčko

RS Meziříčko se může pochlubit skupinovým ubytováním ve vícelůžkových chatách, a proto je ideálním místem pro školní výlety, letní tábory, sportovní kurzy nebo outdoorové akce firem a zájmových sdružení.

COP Centrum outdoorových programů RS Nesměř

RS Nesměř je středisko na břehu divoké řeky Oslavy, vzdálené 5 km Velkého Meziříčí. Díky ubytování v chatách i v budově je vhodné především pro školy v přírodě.

COP Outdoor Slověnický mlýn

Přírodní areál 8 km od Třeboně nabízí svým návštěvníkům zábavu a odpočinek (bez ubytování) v překrásné jihočeské krajině. Těšit se můžete na bohaté outdoorové vyžití pro veřejnost (pouze letní prázdniny) i objednané skupiny.

Ceník sportovních kurzů

Cena sportovního kurzu je rozdělena zvlášť na částku za program a zvlášť za ubytování a stravu. Ubytovací a stravovací služby účtuje poskytovatel těchto služeb samostatnou fakturou přímo klientovi. 

Případně si můžete objednat pouze samostatné aktivity, např. v rámci jednodenního programu bez ubytování.

Cena zahrnuje
  • kompletní program včetně vedení potřebným počtem instruktorů
  • veškerý potřebný materiál, pomůcky a vybavení
  • DPH
Cena nezahrnuje
  • dopravu na středisko a zpět
  • ubytování a stravu (v našich střediscích zajistíme za cenu poskytovatele)
  • zdravotní nebo úrazové připojištění účastníků

Pedagogický doprovod má veškerý program, včetně ubytování a stravy ZDARMA (platí pouze v našich střediscích, 1 osoba na 10 platících účastníků).

Doporučené vybavení

Na základě mnohaletých a opakujících se zkušeností jsme pro vás sestavili seznam doporučeného vybavení. Inspirujte se!

Na co se můžete těšit?

V rámci sportovních kurzů pro vás připravujeme řadu nezapomenutelných zážitků:

Instruktoři

COP Outdoor - Karel Brožek
Karel Brožek
vedoucí instruktor
Vít Vlk - ředitel COP
Vít Vlk
ředitel COP OUTDOOR
COP Outdoor Veronika Kubátová
Veronika Kubátová
master instruktorka
COP Travel průvodce instruktor Jan Blažek
Jan Blažek
instruktor
COP Travel Eliška Zubíčková
Eliška Zubíčková
senior instruktorka
COP Outdoor instruktor Jan Čihák
Jan Čihák
master instruktor

Hodnocení kurzu

SZŠ Pardubice sportovní kurz - bumperball
Mgr. Blanka Hlavničková
SZŠ Pardubice

Pane Hrdličko, moc děkujeme za program, který pro nás připravil COP dne 22.6. v Křižanově. Žákům se opět moc líbil. Za mě velká pochvala za organizaci celého dne, krásně jsme to zvládli do večeře a nebylo nutné nic odkládat na večer, případně nějaké aktivity rušit. Všichni Vaši instruktoři byli fajn a vše měli dobře připraveno. A teď Vás jen moc prosím o rychlé vyúčtování celé akce, abych to stačila do konce června dát k proplacení :-) Na další spolupráci se za SZŠ Pardubice těší Blanka Hlavničková

Hodnoceno dne
Přizpůsobíme Vám program i termín na míru!

Rádi vyhovíme všem vašim přáním, ale ani naše kapacita není neomezená. Rezervujte si termín včas!

Potřebujete poradit?
Poradíme a pomůžeme s výběrem.
Petr Hrdlička
Bc. Petr Hrdlička