Zábava a zážitky na jednom místě.

Školní výlety

Školní výlet tak, jak ho neznáte

Školní výlety jsou určeny pro všechny stupně základních i středních škol a gymnázií. Školní výlety a jejich zážitkové programy realizujeme již 25 let!

Zkušení instruktoři jsou zárukou spokojenosti

Na přípravě a realizaci programu se podílí zkušení instruktoři, převážně absolventi nebo studenti vyšších ročníků vysokých škol a univerzit se zaměřením (nejen) na zážitkovou pedagogiku a pedagogické směry.

Ceník školních výletů (PDF ke stažení)

Hry, aktivity, zábava

Náplň školního výletu tvoří především zábava. Účastníci zažijí celou škálu netradičních her a aktivit, které jsou prolnuté dobrodružnými a adrenalinovými aktivitami. Naším cílem je navodit všem účastníkům i jejich doprovodu silný a pozitivní zážitek, zábavu a radost. 

Program

Jeden den programu zahrnuje tři bloky: 9:00–12:00, 13:00–18:00 a 19:30–21:00. Výjimkou je první příjezdový den, kdy program začíná až od 13:30 hodin (popř. dle dohody).

U jednodenních výletů program realizujeme od vašeho příjezdu (nejdříve od 9 hodin) max. do 18 hodin, případně dle vaší potřeby. 

Program výletu si samozřejmě můžete navolit pouze ze samostatných aktivit dle vašeho výběru.

Zahřívací hry a aktivity
COP Outdoor Školní výlety

Program většiny školních výletů začíná seznámením s instruktory. Především pak navozením atmosféry pohody a bezpečí ve skupině.

Před zahájením úvodních aktivit si instruktoři sednou společně s účastníky a učiteli na tzv. kolečko, kde si vzájemně povídají o obavách či očekáváních od kurzu. Dále se instruktoři a účastníci představí, a nastaví pravidla, která pak provázejí všechny zúčastněné po celou dobu kurzu.

Adrenalin a dobrodružství
COP Outdoor Školní výlety

V rámci školních výletů je velmi podstatná i dobrodružná výchova a vzdělávání. Cílem dobrodružných a adrenalinových aktivit je hluboký a nezapomenutelný vnitřní zážitek s bezpečným posunutím svých hranic i hranic celé třídy.

Pracujeme s prvkem vnímaného nebezpečí, nikoliv však s nebezpečím reálným! Většina outdoorových nebo adrenalinových aktivit s sebou nese fyzickou a psychickou zátěž, kterou musí účastník zvládnout sám nebo s pomocí svého týmu. Především nám ale jde o zábavu, zážitky a bezpečnost!

Mezi nejoblíbenější aktivity patří např. lanový park, nízké lanové aktivity, paintball, airsoft, paddleboard, bumperball nebo raftování.

Sportovní hry a pohybové aktivity
COP Outdoor Školní výlety

Týmové a pohybové hry jsou klíčovou součástí každého výletu. Účastníky průběžně zařazujeme do náhodně složených skupin, ve kterých se společně podílí na plnění netradičních a mnohdy i zapeklitých úkolů. Cílem her je úspěch celého týmu a hlavně zábava! 

Velmi dobrou zkušenost máme s pohybovými hrami, které jsou založené na strategii, nečekaných nástrahách, časovém tlaku nebo na nestrukturovaném vývoji, tzn. že průběh hry záleží pouze na samotných účastnících.

Večerní programy, táborák a buřty
COP Outdoor Školní výlety

Vzhledem k tomu, že pobytové programy školních výletů trvají až do 21 hodin, máme dostatek prostoru i na večerní zábavu.

Podle aktuálního počasí zařazujeme aktivity pod střechou (účastnické divadlo, scénky, videoklipy, hra Aktivity, hudební a jiné kvízy, tvořivou dramatiku) anebo strávíme večer pod hvězdami (večerní lanový program s "čelovkami", orientační hry, apod.). Zbude-li nám čas, založíme táborák a opečeme si buřty. 

Samostatné aktivity
COP Outdoor Školní výlety

V rámci vašeho školního výletu můžete vybírat dokonce jenom ze samostatných aktivit. Jednoduše si vyberete např. lanový park a aquaroller nebo paintball, dle zájmu účastníků a my pro vás aktivitu připravíme.

Naši instruktoři pro vás program zrealizují ve vzájemně dohodnutém čase a věnovat se vám budou po dobu realizace aktivity. Nabídku možných aktivit včetně jejich cen najdete v ceníku ke stažení.

Poznámky k programu

Čas zahájení nebo ukončení programu lze po dohodě změnit! Změna programu a jeho délky je vyhrazena a nevzniká zde nárok na náhrady!

Zkušený instruktor bere na vědomí i okolnosti jako např. aktuální počasí a jeho předpokládaný vývoj, chování a přístup účastníků, jejich fyzickou nebo psychickou vyspělost, popř. jiné závažné okolnosti. Rozhoduje proto o konkrétním zařazení/nezařazení jednotlivých aktivit a programů a upravuje dramaturgii programu na míru konkrétní situace. 

Pedagogický doprovod i účastníci musí odůvodněné rozhodnutí instruktora respektovat!

Naše střediska

Těšíme se na vás v našich střediscích v Jižních Čechách a na Vysočině. Čeká vás pestrá nabídka vyžití s moderním vybavením pro outdoroové aktivity s kvalitním zázemím a jídlem, které si zamilujete.

COP Outdoor RS DRAK Křižanov

Rekreační středisko DRAK Křižanov se nachází v atraktivním prostředí Českomoravské vrchoviny nedaleko Velkého Meziříčí. Poskytuje ubytování v chatách i budově a bohatý outdoorový program pro objednané skupiny.

COP Centrum outdoorových programů RS Meziříčko

RS Meziříčko se může pochlubit skupinovým ubytováním ve vícelůžkových chatách, a proto je ideálním místem pro školní výlety, letní tábory, sportovní kurzy nebo outdoorové akce firem a zájmových sdružení.

COP Centrum outdoorových programů RS Nesměř

RS Nesměř je středisko na břehu divoké řeky Oslavy, vzdálené 5 km Velkého Meziříčí. Díky ubytování v chatách i v budově je vhodné především pro školy v přírodě.

COP Outdoor Slověnický mlýn

Přírodní areál 8 km od Třeboně nabízí svým návštěvníkům zábavu a odpočinek (bez ubytování) v překrásné jihočeské krajině. Těšit se můžete na bohaté outdoorové vyžití pro veřejnost (pouze letní prázdniny) i objednané skupiny.

Nezapomenutelné aktivity

Opíráme se o 25 let zkušeností (nejen) s adaptačními programy. Máme špičkové programové zázemí, zkušené instruktory a veškeré vybavení pro zážitkové aktivity. To všechno jsou důvody, proč se těšíme velké obliby školních akcí všeho druhu. Některé outdoorové aktivity lze provozovat jen v jednom z našich čtyřech středisek, jiné ve všech, ale většinu dokážeme realizovat i u vás nebo kdekoliv v ČR.

Ceník školních výletů

Cena školního výletu je rozdělena zvlášť na částku za program a zvlášť za ubytování a stravu. Ubytovací a stravovací služby účtuje poskytovatel těchto služeb samostatnou fakturou přímo klientovi. 

Případně si můžete objednat pouze samostatné aktivity, např. v rámci jednodenního programu bez ubytování.

Cena zahrnuje
  • kompletní program včetně vedení potřebným počtem instruktorů
  • veškerý potřebný materiál, pomůcky a vybavení
  • DPH
Cena nezahrnuje
  • dopravu účastníků na středisko a zpět
  • ubytování a stravu (v našich střediscích zajistíme za cenu poskytovatele)
  • zdravotní nebo úrazové připojištění účastníků
  • služby zdravotníka, dozor mimo program nebo v noci

Pedagogický doprovod má veškerý program, včetně ubytování a stravy ZDARMA (platí pouze v našich střediscích, 1 osoba na 10 platících účastníků).

Doporučené vybavení

Na základě mnohaletých a opakujících se zkušeností jsme pro vás sestavili seznam doporučeného vybavení. Inspirujte se!

Na co se můžete těšit?

V rámci školních výletů pro vás připravujeme řadu nezapomenutelných zážitků:

Instruktoři

COP Outdoor - Karel Brožek
Karel Brožek
vedoucí instruktor, vedoucí areálu RS Meziříčko
COP Outdoor Kateřina Dvořáková
Kateřina Dvořáková
master instruktorka
COP Outdoor instruktor Jan Čihák
Jan Čihák
master instruktor
COP Travel Klára Malíková
Klára Malíková
master instruktorka

Hodnocení kurzu

COP - školní výlety
Mgr. Kateřina Zedníčková
ZŠ Komenského Žďár nad Sázavou

Děkuji za fakturu. Výlet se nám líbil. Aktivity i slečna instruktorka byly skvělé. S pozdravem Kateřina Zedníčková

Hodnoceno dne
COP - školní výlety
Marie Kernstocková
ZŠ Hroznová Brno

Dobrý den, pane Hrdličko, děkuji za zaslání faktury - předala jsem jí paní ekonomce k uhrazení. Děkujeme za pěkný program a vašim šikovným instruktorům, Karlovi a Vojtovi, za dobře odvedenou práci a pěkný přístup k našim dětem.Budeme se těšit zase příště na spolupráci.

Hodnoceno dne
Školní výlety COP - ZŠ Otnice, ilustrační foto
Mgr. Jana Hladká
ZŠ Otnice

Dobrý den, děkujeme za aktivity, které jste si pro nás připravili, přestože nám počasí nepřálo.

Hodnoceno dne
Přizpůsobíme Vám program i termín na míru!

Rádi vyhovíme všem vašim přáním, ale ani naše kapacita není neomezená. Rezervujte si termín včas!

Potřebujete poradit?
Poradíme a pomůžeme s výběrem.
Petr Hrdlička
Bc. Petr Hrdlička