Průměrný učitel vypráví. Dobrý učitel vysvětluje. Výborný učitel ukazuje. Nejlepší učitel inspiruje. Charles Farrar Browne

DVPP pro učitele, pedagogické a volnočasové pracovníky

Akreditováno MŠMT ČR, č.j. MSMT- 638/2022-4

1. Zvyšování úrovně kvalifikovanosti pedagogických pracovníků pomocí specifických dovedností:

  • Nízké lanové aktivity (24 hodin)
  • Outdoorové programy (24 hodin)

2. Osobnostně sociální rozvoj a rozvoj klíčových kompetencí pedagogických pracovníků základních a středních škol formou zážitkové pedagogiky (24 hodin)

Proč právě s námi?

Vzdělávací programy pro pedagogické pracovníky v rámci DVPP s akreditací MŠMT ČR realizujeme již od roku 2009. Nabízíme především zážitkovou formu vzdělávání s neodmyslitelnými prvky zábavy, sociální pohody a bezpečí, vzájemné interakce, předávání zkušeností, ale také profesionální a osobní přístup všech našich bezvadných lektorů. Určitě se máte na co těšit!

Můžete si vybrat zaměření DVPP dle svých potřeb, zájmu nebo profesního využití

Potřebujete znát pouze problematiku programů nízkých lanových aktivit, nebo byste raději měli větší přehled o prostředí outdoorových programů? Zajímá vás osobní rozvoj. klíčové kompetence v zážitkové pedagogice, nebo u vás ve škole máte na starosti adapťáky? Rozklikněte si přesně to, co vás zajímá!

Zvyšování úrovně kvalifikovanosti pedagogických pracovníků pomocí specifických dovedností - Nízké lanové aktivity
COP - Nízké lanové aktivity

Zážitkový seminář o délce 24 hodin provede účastníky problematikou nízkých lanových aktivit - od technologií používaných materiálů a jejich údržbou nebo skladováním, přes samotnou techniku a způsoby vázání překážek, až po zásady bezpečnosti nebo práce s různou cílovou skupinou a odlišnými cíli programu. Celkový hodinový podíl teoretických a praktických částí kurzů je cca 30 / 70 %.

Zvyšování úrovně kvalifikovanosti pedagogických pracovníků pomocí specifických dovedností - Outdoorové programy
COP - Outdoorové programy

Outdoorové programy (např. lanové programy, aktivity na vodě, orientační hry, ...) jsou v dnešní době rozšířenou a žádanou aktivitou, která klade na pedagogické pracovníky specifické nároky k osvojení si těchto dovedností. Využíváme je při školních výletech, adaptačních nebo sportovních kurzech, na letních dětských táborech a dalších zážitkových akcích. Interaktivní outdoor/indoor seminář má časovou dotaci 24 hodin teoretické a praktické výuky s poměrovým podílem teoretických a praktických částí kurzů cca 30 / 70 %.

Osobnostně sociální rozvoj a rozvoj klíčových kompetencí pedagogických pracovníků formou zážitkové pedagogiky
COP - Osobnostně sociální rozvoj

Zážitkový seminář sestávající z následujících částí: prvky zážitkové pedagogiky ve vzdělávání a rozvoji klíčových kompetencí, teambuilding, komunikace, hry a herní systémy pro vzdělávání, dobrodružná výchova, metodika vedení akcí, bezpečnost a prevence při zážitkových programech, metody zpětné vazby v zážitkových programech. Seminář reaguje na potřebu škol mít určitou soběstačnost v realizaci adaptačních programů, což se zákonitě projeví na celkové dlouhodobé pozitivní atmosféře a následně i na omezení výskytu případných sociálně patologických jevů ve škole. Celkový hodinový podíl teoretických a praktických částí kurzů je cca 50 / 50 %.

Nehledejte žádné složitosti

Na naše programy DVPP nepotřebuje nic speciálního - stačí oblečení a obuv na běžný pohyb v přírodě dle aktuálního ročního období, něco pohodlného dovnitř a dobrou náladu. Vše ostatní, co budete potřebovat, od nás dostanete. Zkrátka, odhoďte starosti a stres a nalaďte se na zážitky! 

Naše střediska

Těšíme se na vás v našich střediskách v Jižních Čechách a na Vysočině. Čeká vás pestrá nabídka vyžití s moderním vybavením pro outdoroové aktivity, s kvalitním zázemím a jídlem, které si zamilujete. A nebo klidně přijedeme za vámi na vámi vybrané středisko nebo přímo do školy. 

COP Outdoor RS DRAK Křižanov

Rekreační středisko DRAK Křižanov se nachází v atraktivním prostředí Českomoravské vrchoviny nedaleko Velkého Meziříčí. Poskytuje ubytování v chatách i budově a bohatý outdoorový program pro objednané skupiny.

COP Centrum outdoorových programů RS Meziříčko

RS Meziříčko se může pochlubit skupinovým ubytováním ve vícelůžkových chatách, a proto je ideálním místem pro školní výlety, letní tábory, sportovní kurzy nebo outdoorové akce firem a zájmových sdružení.

COP Centrum outdoorových programů RS Nesměř

RS Nesměř je středisko na břehu divoké řeky Oslavy, vzdálené 5 km Velkého Meziříčí. Díky ubytování v chatách i v budově je vhodné především pro školy v přírodě.

COP Outdoor Slověnický mlýn

Přírodní areál 8 km od Třeboně nabízí svým návštěvníkům zábavu a odpočinek (bez ubytování) v překrásné jihočeské krajině. Těšit se můžete na bohaté outdoorové vyžití pro veřejnost (pouze letní prázdniny) i objednané skupiny.

Nezapomenutelné aktivity

Opíráme se o 25 let zkušeností (nejen) s adaptačními programy. Máme špičkové programové zázemí, zkušené instruktory a veškeré vybavení pro zážitkové aktivity. To všechno jsou důvody, proč se těšíme velké obliby školních akcí všeho druhu. Některé outdoorové aktivity lze provozovat jen v jednom z našich čtyřech středisek, jiné ve všech, ale většinu dokážeme realizovat i u vás nebo kdekoliv v ČR.

Na co se můžete těšit?

V rámci DVPP pro vás připravujeme řadu nezapomenutelných zážitků, na které budete vzpomínat:

Instruktoři

COP Michaela Hrdličková
Michaela Hrdličková
jednatelka COP OUTDOOR
COP Travel - průvodce Petr Hrdlička
Petr Hrdlička
jednatel COP OUTDOOR
Vít Vlk - ředitel COP
Vít Vlk
ředitel COP OUTDOOR
COP Outdoor instruktor Jan Čihák
Jan Čihák
master instruktor
Martin Hajčman
Martin Hajčman
instruktor specialista
COP Outdoor - Karel Brožek
Karel Brožek
vedoucí instruktor, vedoucí areálu RS Meziříčko
Přizpůsobíme Vám program i termín na míru!

Rádi vyhovíme všem vašim přáním, ale ani naše kapacita není neomezená. Rezervujte si termín včas!

Potřebujete poradit?
Poradíme a pomůžeme s výběrem.
Petr Hrdlička
Bc. Petr Hrdlička