Novinka

Létající lektoři

Zážitkové a vzdělávací programy u vás ve škole!

Kdo jsou létající lektoři?

Jedná se o naše kmenové a externí lektory / instruktory COP, kteří vyráží do škol se zajímavými výchovně vzdělávacími tématy. Ta nejenže dokáží obohatit nebo doplnit tradiční výuku, ale zejména reagují na aktuální společenské problémy, které s sebou nese tato doba.

Jak pracujeme?

Lektoři využívají prostředky zážitkové padegogiky, hry a a netradiční aktivity, různé situační simulace, atraktivní materiál a také zpětné vazby opřené o své zkušenosti a také o zjištění a poznatky účastníků.

Proč s námi?

S našim zážitkovým programem zaměřeným na neformální výchovu a vzdělávání dětí prostřednictvím prvků zážitkové pedagogiky určitě nešlápnete vedle. Programy reagují na aktuální společenská témata, napjaté klima současné turbulentní doby, a také na nenadálé životní situace běžného dne. Podporují spolupráci mezi dětmi a také pozitivní klima ve třídě a v neposlední řadě také nesou humor a společnou zábavu. Chcete-li svým žákům a studentům zpestřit výuku a nechcete vyjíždět ze školy, využijte služeb našich Létajících lektorů!

Vyberte si z nabízených programových témat Létajících lektorů

Neodkladná první pomoc
COP | Neodkladná první pomoc

Teoretická dílna z oblasti základů neodkladné první pomoci a praktická dílna formou nácviku resuscitace, základního neodkladného ošetření a komunikace s dispečinkem IZS. Při dílnách využíváme zdravotnických figurín, simulačního materiálu, zážitkové pedagogiky. Program vedou zkušení lektoři s kvalifikací, např. Horský průvodce, zdravotnický záchranář, hasič HZS apod. Vhodným prostorem je tělocvična, třída i venkovní prostory školy.

Délka a cena programu:

 • 2 vyučovací hodiny, cena programu: 90 Kč / osoba (min. dvě třídy)
 • doprava při vzdálenosti nad 100 km = 5 Kč / km

Komu je program určen:

 • 2. stupeň ZŠ a střední školy
Mladý záchranář
COP | Mladý záchranář

Interaktivní dílna nabízí dětem různé pohledy na to, jak se zachovat v nenadálých životních situacích, např. živelné pohromy, dopravní nehody, pouliční kriminalita, setkání se zraněným člověkem na ulici nebo v přírodě a mnoho dalších. Při tomto programu děti příliš nesedí, naopak zde klademe důraz na jejich aktivitu, hraní různých tématických rolí a práci s různým materiálem. Vhodným prostorem je tělocvična, třída i venkovní prostory školy.

Délka a cena programu:

 • 2 vyučovací hodiny, cena programu: 90 Kč / osoba (min. dvě třídy)
 • 4 vyučovací hodiny, cena programu: 190 Kč / osoba
 • doprava při vzdálenosti nad 100 km = 5 Kč / km

Komu je program určen:

 • 2. stupeň ZŠ a střední školy
Týmová spolupráce a komunikace v třídním kolektivu
COP | Týmová spolupráce a komunikace v třídním kolektivu

Zážitkový rozvojový program, při kterém se děti prostřednictvím různých netradičních her a aktivit učí spolupracovat a především vzájemně komunikovat v neobvyklých situacích, pod časovým tlakem a v různých rolích. Díky zpětnovazebním technikám se mohou na řešení podívat i očima svých spolužáků a společně najít optimální řešení. Program rovněž podporuje pozitivní klima ve třídě. Vhodným prostorem jsou venkovní prostory školy, tělocvična, popř. třída.

Délka a cena programu:

 • 4 vyučovací hodiny, cena programu: 190 Kč / osoba
 • doprava při vzdálenosti nad 100 km = 5 Kč / km

Komu je program určen:

 • 2. stupeň ZŠ a střední školy
Adaptační jednodenní program
COP | Adaptační jednodenní program

Zážitkový adaptační jednodenní program, při kterém se děti nově složených třídních kolektivů prostřednictvím různých netradičních her a aktivit vzájemné seznamují a poznávají v různých situacích a rolích. Díky vhodně zaměřenému programu a zpětné vazbě děti společně samy tvoří pozitivní atmosféru ve třídě a sociální vazby mezi sebou i pedagogem. Vhodným prostorem jsou venkovní prostory školy a okolí, tělocvična, popř. třída.

Délka a cena programu:

 • 6 vyučovacích hodin, cena programu: 390 Kč / osoba
 • doprava při vzdálenosti nad 100 km = 5 Kč / km

Komu je program určen:

 • 2. stupeň ZŠ a střední školy

A kdy lektoři "létají"?

Létající lektory si můžete objednat do vaší školy v následujících obdobích:

 • leden - květen
 • říjen - prosinec

V červnu a září se naši lektoři a instruktoři věnují pouze pobytovým programům v našich střediskách nebo v rámci vícedenních výjezdů.

Pokud byste měli zájem o celodenní nebo vícedenní pobytový program, rádi vás přivítáme také v našich střediskách.

Naše střediska

Těšíme se na vás v našich střediscích v Jižních Čechách a na Vysočině. Čeká vás pestrá nabídka vyžití s kvalitním zázemím a jídlem, které si zamilujete. Ve všech našich střediskách najdete pestrou škálu outdoorových a adrenalinových aktivit.

COP Outdoor RS DRAK Křižanov

Rekreační středisko DRAK Křižanov se nachází v atraktivním prostředí Českomoravské vrchoviny nedaleko Velkého Meziříčí. Poskytuje ubytování v chatách i budově a bohatý outdoorový program pro objednané skupiny.

COP Centrum outdoorových programů RS Meziříčko

RS Meziříčko se může pochlubit skupinovým ubytováním ve vícelůžkových chatách, a proto je ideálním místem pro školní výlety, letní tábory, sportovní kurzy nebo outdoorové akce firem a zájmových sdružení.

COP Centrum outdoorových programů RS Nesměř

RS Nesměř je středisko na břehu divoké řeky Oslavy, vzdálené 5 km Velkého Meziříčí. Díky ubytování v chatách i v budově je vhodné především pro školy v přírodě.

COP Outdoor Slověnický mlýn

Přírodní areál 8 km od Třeboně nabízí svým návštěvníkům zábavu a odpočinek (bez ubytování) v překrásné jihočeské krajině. Těšit se můžete na bohaté outdoorové vyžití pro veřejnost (pouze letní prázdniny) i objednané skupiny.

Nezapomenutelné aktivity

Opíráme se o 25 let zkušeností (nejen) s adaptačními programy. Máme špičkové programové zázemí, zkušené instruktory a veškeré vybavení pro zážitkové aktivity. To všechno jsou důvody, proč se těšíme velké obliby školních akcí všeho druhu. Některé outdoorové aktivity lze provozovat jen v jednom z našich čtyřech středisek, jiné ve všech, ale většinu dokážeme realizovat i u vás nebo kdekoliv v ČR.

Na co se můžete těšit?

V rámci programů Létajících lektorů pro vás připravujeme řadu nezapomenutelných zážitků!

Instruktoři

Vít Vlk - ředitel COP
Vít Vlk
ředitel COP OUTDOOR
COP Michaela Hrdličková
Michaela Hrdličková
jednatelka COP OUTDOOR
COP Outdoor - Karel Brožek
Karel Brožek
vedoucí instruktor
Tereza Matulková - instruktorka COP
Tereza Matulková
senior instruktorka
COP Outdoor instruktor Jan Čihák
Jan Čihák
master instruktor
Tereza Heralecká - instruktorka COP
Tereza Heralecká
master instruktorka
Martin Hajčman
Martin Hajčman
instruktor specialista
COP Travel - průvodce Petr Hrdlička
Petr Hrdlička
jednatel COP OUTDOOR
Přizpůsobíme Vám program i termín na míru!

Rádi vyhovíme všem vašim přáním, ale ani naše kapacita není neomezená. Rezervujte si termín včas!

Potřebujete poradit?
Poradíme a pomůžeme s výběrem.
Petr Hrdlička
Bc. Petr Hrdlička